Tanıtım Videosu Kullanmak Firmanıza Nasıl Katkı Sağlar?

0

Çevrimiçi pazarlama çalışmalarınız için ilgi çekici içerik oluştururken kullanacağınız araçlar sadece metin ve grafikler değildir. En güçlü trendlerden birini ürününüzü tanıtan, hizmetlerinizi açıklayan ve şirketinizle çalışma sürecinde yeni müşterilere rehberlik eden tanıtım videoları oluşturuyor. Bu videolar birçok formatta olabilir.

Tanıtım videoları şaşırtıcı derecede basit olabilir ancak büyük sonuçlar elde etmenize yardımcı olurlar: Satın alma miktarını artırabilir, dönüşümleri artırabilir ve hatta müşteri hizmetleri çağrılarını/teknik destek sorgularının hacmini azaltabilirler. Videolar çok yönlü, güçlü bir pazarlama aracıdır ve tanıtım videolar video pazarlama dünyasında özel bir amaca hizmet eder.

Marketingweek’e göre ortalama Google aramalarında ilk 100 arama sonucunun yüzde 70’i video sonuçlarından oluşmaktadır. Facebook ve Twitter gibi sitelerdeki videolar da Google’ın arama sonuçlarında bir etkiye sahiptir ve basit bir paylaşımla hem arama motoruna hem de sosyal medyaya dokunabilirsiniz. Ayrıca online videolar artık tüm mobil trafiğin yarısı sayılıyorlar. Ortalama bir 30 saniyelik video reklamı  %90 oranla baştan sona izlenme şansına sahip. Bu yüzden, pazarlamacıların % 85’inden fazlası mobil reklam bütçelerini artıracaklarını ifade ediyor.

1) Tanıtım videoları, metinden daha kişisel ve ilgi çekicidir.

Wyzowl 2016 Video Pazarlama Araştırması araştırmasına göre kullanıcıların %98’i bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için tanıtım videosunu izlediklerini ve kullanıcıların %69’unun da hem metinleri okumayı hem de video izlemeyi tercih ettiklerini söyledi. Tanıtım videoları kişilik duygusu taşıyabilir ve müşterilerinizle ilişkiler kurmanız için 7/24 sanal satış sahası olarak hizmet verebilir.

2) Tanıtım videosu kullanıcıların web sitenizde daha fazla zaman geçirmesini sağlar.

Bir kullanıcı web sitenizde ne kadar zaman geçirirse, Google sonuçlarınız o kadar iyi olur. Sitenizde açıklayıcı bir videonuz olduğunda, kullanıcılar daha uzun süre kalmaya eğilimlidir. Bu hemen çıkma oranınızı azaltır ve Google arama sıralamanızı geliştirebilir.

3) Tanıtım videoları satışları artırır.

Anketler tanıtım videosu kullanan işletmelerin %45’inin web sitesinin ana sayfasında açıklayıcı bir videoya sahip olduğunu  bu işletmelerin% 72’sinin dönüşüm oranlarını artırdığını düşündüklerini göstermiştir. İşletmelerin yaklaşık %64’ü videonun daha büyük satış yapmayı sağladığını düşünüyor.

4) Tanıtım videoları çok yönlüdür.

Ziyaretçilerin bulması için ana sayfanıza tanıtım videosu eklemenin yanı sıra videonuzu sosyal medyada paylaşarak veya e-postayla göndererek daha proaktif bir şekilde de kullanabilirsiniz. Tanıtım video kullanan işletmelerin %78’i, sosyal medyayı tanıtım videoları paylaşmak için etkili bir taktik olarak bulduklarını ifade ederken, benzer bir sayıda kullanıcı, eğer eğlenceli ise sosyal medyadaki arkadaşlarıyla markaların tanıtım videolarını paylaşacaklarını belirtti.

5) Tanıtım videoları, müşteri hizmetlerini geliştirmeye yardımcı olur.

Çoğu kullanıcı tanıtım videolarının yalnızca satışları artırmaya yardımcı olduğunu düşünebilir ancak beklenmedik bir faydası daha vardır: Müşterilerle ilişkinizi de geliştirebilirler. Tanıtım videoları kullanan işletmelerden çoğu, videoların kullanıcıların ürün veya hizmetlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olduğunu düşünmektedir. Kullanıcılar sorularına cevap almak veya problemlerini çözmek için uygun bir videoyu kullanabilirken, destek personelinizi aramak zorunda kalmazlar. Bu, çalışanlarınızın diğer sorunları ele alması ve müşteri memnuniyetini artırması için daha fazla zaman ayırır.

Comments are closed.