Sónar İstanbul 2018

0

Yaratıcı müzikseverler 6-7 Nisan’da Zorlu Psm’deyiz. İki gün boyunca Zorlu PSM’nin tüm alanlarında eş zamanlı olarak; konserlerin ve konferansların, ayrıca sergilerin, sanat ve teknoloji performanslarının gerçekleştiği Sónar İstanbul’da bu yıl “Others” olarak biz de yer alıyoruz. Bilmeyenler için biraz size Sónar’ı tanıtalım!

Sónar Festivali Nedir?

Sónar Festivali, 1994’ten beri Barselona’da gerçekleşen, Advanced Music and Congress of Technology tarafından düzenlenen dünyanın en büyük festivallerinden biri. Benzersiz formatı ve içeriği sayesinde elektronik dans müziğinin en yeni trendlerini 3 gün boyunca bir araya getiriyor.Müzik, Yaratıcılık ve Teknoloji konseptleriyle katılımcılarına eşsiz bir deneyim yaşatan Sónar Festivali, 2002 yılından beri de dünyanın farklı şehirlerinde gerçekleşerek elektronik müzik camiasının en ses getiren etkinliklerinden sayılıyor.Elektronik müzik ve dijital kültürün kesiştiği noktada konumlanan Sónar Festivali, yıllar içerisinde Stokholm, Kopenhag, Buenos Aires, New York, Londra, Cape Town, Seoul, Lyon, Toronto, Chicago, Boston, Los Ángeles, Tokyo ve daha bir çok metropollerde, toplamda 27 farklı şehirde 53 kere düzenlenmiştir.

Sónar Istanbul Nedir?

Onlarca ülkeden binlerce insanı bir araya getiren uluslararası bir festival olan Sónar Barcelona’nın samimi ve kompakt bir versiyonu… Sónar İstanbul, şehrin şimdiye kadar deneyimlemediği bir festival anlayışını kendi çok kültürlü, renkli, dinamik ve canlı kimliğiyle sentezliyor.İki gün boyunca Zorlu PSM’nin tüm alanlarında eş zamanlı olarak; konserlerin ve konferansların, ayrıca sergilerin, sanat ve teknoloji performanslarının gerçekleştiği Sónar İstanbul, yerli ve yabancı sanatçılar ile ziyaretçilerine şimdiye kadar hiç yaşamadıkları özgün bir deneyim imkânını sunuyor.Sónar İstanbul, Türkiye’de ilk kez 2017’de İstanbul’un en prestijli etkinlik kompleksi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti. İki gün boyunca 10.000’den fazla sanatsever ses, ışık ve müziğin yaratıcılık ile bir araya gelmesine tanıklık etti.

Sónar Istanbul 2018’de kimler var?

Elektronik müzik trendlerini en güncel isimlerle belirleyen, bu isimlerle iki gün boyunca farklı sahnelere taşan çarpıcı performanslara ev sahipliği yapan; Sónar +D’yle ise farklı sektörlerden yaratıcı isimlerin bir araya geldiği bir platforma dönüşen Sónar İstanbul’a, bu sene 6-7 Nisan tarihlerinde 10.000’den fazla kişinin teknoloji ve müzikle buluşması bekleniyor.

Ahu, analog kültür experiment, black coffee, booka shade, courtesy, damian lazarus & the ancient moons, erol alkan, fatboy slim, fatima yamaha, ferhat albayrak, flava d, forest swords, gas, honey dijon, islandman, jon hopkins, joseph capriati, kerem akdağ, lanark artefax, levni, magna pia, monality, nosaj thing, pan-pot, rival consoles, roosevelt, shigeto, vessels, vök, zeynep erbay ve zozo yer alıyor.

Performanslar arasında; Adrien M & Claire B’nin sanat, hayal gücü ve gerçek dünyanın sınırlarını ortadan kaldıran projesi Hakanaï; yapay zeka ve makina öğrenim uygulamalarını dijital bir büyü içinde izleyicisine sunun Hyper_Hologram; Onur Sönmez ve Motoi Shimizu’nun Mandalay enstalasyonundan sonra ikinci kıtalararası iş birliği olan Hero ヘロ, Daito’nun kas hareketleriyle yeni deneyim yarattığı projesi Phaenomena; Ethem Cem, Tiber Ergür ve Enes Özenbaş’in bireyler ile doğa arasındaki ilişki üzerine kurgulanan projesi Phaenomena;  Alva Noto’nun kusurlu elektronik sesler üzerine fırtınalı bir dijital peyzaj yarattığı son projesi Uniqeav yer alıyor

Sónar İstanbul’un biletleri tükeniyor. Daha sonra pişman olmamak için biletinizi bir an önce almanızı öneririz.

Comments are closed.