Unilever: Geleceğin Liderleri

0

Her gün, 2.5 milyar kişi, iyi görünmek, iyi hissetmek ve hayattan daha fazla keyif almak için Unilever ürünlerini kullanıyor ve bize daha iyi bir gelecek inşa etme konusunda benzersiz bir fırsat sunuyor. Kişilerin hem profesyonel hem de kişisel anlamda başarılı olabilecekleri bir ortam sağlamayı hedefleyen Unilever. Yeni mezun olmuş yetenekleri şirket bünyesine dahil etmek ve uzun yıllar şirketlerinde mutlu bir şekilde çalışmaya devam etmelerini sağlamak için süreçlerini sürekli geliştirmeleri gerektiğini düşünmekte.Bu nedenle kariyer fırsatlarından yararlanmaları için daha fazla seçenek, başarılı olmaları ve gelişebilmeleri için daha fazla alan ve kariyerlerini sürdürmeleri için daha fazla yönlendirme ile onlara güzel bir kariyer yolculuğu sağlamak isteyen Unilever bu konuda birçok program geliştirmektedir. “Siz de her gün yeni şeyler öğrenmeye açıksanız ve değişime liderlik etmek istiyorsanız… Doğru yerdesiniz!” mottosu ile sürdürebilir yaşama ve yeniliklere açık bireyleri bünyesine kazandırarak onlara yeni yetkinlikler kazandırmaktadır. Bu kazanımlara destek olan programlarından bazıları ise “Unilever Future Leaders Programme (UFLP)” ve “Expertise Career” adı altında gerçekleşmektedir.

 

Unilever Geleceğin Liderleri Programı ve Yurt dışı Fırsatları(UFLP)

Unilever Geleceğin Liderleri Programı; yarının liderlerini yetiştirmeye yönelik 3 yıllık bir programdır. Unilever Geleceğin Liderleri Programı kapsamında çalışanlar global bir eğitim programıyla yetenekleri doğrultusunda geliştirilirler. Ayrıca departmanlar arası, departman içi ve uluslararası rotasyonlar sayesinde farklı bakış açıları ve iş yapış biçimleri edinirler. Programın süreci 3 yıl olmakla beraber yeni mezun ya da 0-2 sene iş tecrübesi sahibi adaylar ile en az 4 yıllık lisans derecesine sahip olmak veya o öğrenim yılı içinde olacak adaylar başvuruda yer almaktadır. Her meslek alanından başvuru alan program hangi departmanda çalışırsanız çalışın her gün daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışan Unilever ekibinin bir parçası olmak için sizleri yetiştiriyor. Bu programın diğer güzel bir yanı ise yurt dışı fırsatları ve bireylere kazandırdığı global fikirler. Bu programda işletmenin tüm öğeleri etkileşime girer ve ne işe yaradığınıza bakmaksızın, farklı alanlarda çeşitli disiplinlerdeki uzmanlarla çalışırsınız. Avrupa UFLP, giderek genişleyen bir ağ oluşturmak ve gerçek anlamda global bir FMCG işi ile uğraşmak için çok uluslu kuruluşlardaki meslektaşlarınızla iş birliği yapmanıza olanak tanır.

Siz de bu süreçte yer almak istiyorsanız Unilever Job Search’ten başvuru yapabilirsiniz.

Unilever Staj Programı(ULIP)

Öğrencilerin yaz aylarında 12 hafta boyunca, keyifli bir çalışma ortamında, gerçek bir işletme projesini hayata geçirmesini sağlayan Unilever, öğrencilerin kendi bölümleriyle alakalı alanlarda kariyerine ilk adımlarını atmalarına yardımcı oluyor.Yaz dönemi proje stajı programını başarıyla tamamladıkları takdirde, staj programındaki öğrenciler Geleceğin Liderleri Programı dahilinde doğrudan ‘Değerlendirme Merkezi’ aşamasına geçme fırsatı yakalıyor.. Öğrenciler; Tedarik Zinciri Yönetimi,Finans,Araştırma ve Geliştirme(Ar-Ge),İnsan Kaynakları,Müşteri Geliştirme (Satış),Pazarlama,Bilgi ve Teknoloji Yönetimi (IT) gibi departmanlarda staj yaparak yeteneklerini geliştirebilirler.

Unilever Çalışma Ortamı

Unilever için çalışırken resmi eğitim için pek çok fırsat vardır ve günlük iş rolü dışında büyük deneyimler mevcuttur.Çalışanların bir adım daha ileri gitmesine ve şirket çevresinde ağ kurmasına ve normalde gerçekleşmeyecek farklı işlevlerin yanı sıra projeler üretmesine ve etkileşimde bulunmasına olanak tanır.Ayrıca farklı görüşleri, yetenekleri, tecrübeleri ve geçmişi olan insanların bir arada uyum içerisinde çalışması Unilever’i dünyanın önde gelen tüketici ürünleri şirketi ve aynı zamanda en çok çalışılmak istenen şirketi yapan etkenlerden biri.

Unilever Başvuru Süreci

Geleceğin Liderleri Programı’nın başvuru süreci 4 aşamadan oluşur.Birinci aşamda online bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. İkinci aşamada profil değerlendirme testine katılırsınız, üçüncü aşamada online mülakat gerçekleştirilir ve en son aşamada ise değerlendirme merkezi uygulamasına davet edilirsiniz.

Süreç Ayrıntıları:

1. Online Başvuru

Online Başvuru formunu doldurmak oldukça hızlı ve kolaydır. Linkedin hesabınız varsa, başvuru bilgileriniz Linkedin üzerinden aktararak başvurunuzu daha da hızlandırabilirsiniz.  Yalnızca bir departmana başvuru yapınız.

2. Profil Değerlendirmesi

Online başvurunuzun olumlu olması durumında profil değerlendirme aşamasına davet edilirsiniz. Profil değerlendirmemiz 12 kısa online “gamification”dan oluşur. Bu “Gamification” yoluyla yaptığımız değerlendirmelerle Geleceğin Liderleri Programı için uygunluğunuzu değerlendirirken aynı zamana profilinizin çalışmak için en uygun olacağı alanlar ile ilgili size özel detaylı bir feedback paylaşılır.

3. Online Mülakat

Bu aşamada sizlerden Unilever ile ilgili vaka çalışmaları yapmanızı beklerken aynı zamanda sizlere Unilever’i ve iş yapış biçimlerimizi daha yakından tanıma şansı sunulur.Mülakatımızın ilk bölümünde üç soru devamında da biraz daha uzun bir vaka çalışması yer almaktadır. Cevaplarınızı iletilen son tarihe kadar istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden tamamlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan web kamerası olan bir bilgisayar veya internet bağlantısı olan herhangi bir mobil cihaz.

4. Değerlendirme Merkezi

İşe alım sürecinin son aşaması olan bu uygulamada gerçek Unilever deneyimi yaşamanız sağlanır.Bu kapsamda pek çok ilginç aktivite deneyimleme şansına sahip oluyorsunuz. Bu aktivitelerden bazıları;

Kendi departmandan kişilerle proje toplantısı,kıdemli bir yönetici ile yapılacak toplantı,diğer adaylarla yapılacak toplantı,yöneticinizle yapacağınız birebir toplantı..

Unilever Geleceğin Liderleri Programı’na başvurmak için: http://bit.ly/2DRy1Q2 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Comments are closed.