Web Ve Mobil Tasarım İle İşinizi Dönüştürün

0

Karmaşık siteler ve mobil düzenler söz konusu olduğunda kullanıcılar genelde sabırlı davranmazlar. Kafa karıştırıcı tasarımlar en dikkatli müşterilerin dahi işletmenizin temel özelliklerini gözden kaçırmasına sebep olabilir bu da size kötü bir kullanıcı deneyimi olarak geri döner.  İşte bu yüzden web ve mobil tasarımı önceliğiniz haline getirmeniz potansiyel müşterilerinize daha iyi hitap edebilmenizi sağlayacaktır.Şimdi web ve mobil tasarım işinizi büyütmenize yardımcı birkaç yola bakalım.

1)Az daha çoktur.

Herkes dağınık ve klostrofobik bir site tasarımının hissini ve duyularımızı nasıl şaşırttığını biliyor. Eğer kafa karıştırıcı ve yanıltıcı bir kullanıcı deneyimi yaşatmak istiyorsanız mümkün olduğunca çok bilgi yüklemek için çabalayın ve mümkün olduğunca çok ürün sunun.

Çağdaş tasarımın birçok yönünde basitlik önemlidir. Örneğin, Apple’ın web tasarımına bakın. Şık bir biçimde düzenlenmiş, kullanıcıların dikkatini ana ürünlere çeken minimalist tablolar aynı anda tek bir öğenin ayrıntılarına güven duyulmasını ifade eder. Basit bir web tasarımı, belirli bir öğenin satın alma işleminin hızlandırılmasını da sağlayabilir. Müşterinin belirli bir malın satın alınması adımlarını mümkün olduğunca kolay ve stressiz hale getirerek müşterilerin satın alma isteklerini de arttırabilirsiniz.

2)Duyarlı düşünme

Kullanıcıların çevrimiçi olarak verileri nasıl izlediğini dikkate almak gün geçtikçe zorunlu hale geliyor. Yani artık web sitelerini mobilden görüntüleyen kullanıcıların yaygınlığını kabul etmek gerekiyor. Mobil görüntüleme önceden dikkate alınmadıysa geleneksel web siteleri mobil cihazlarda başarısız oluyor.  Sitenizi mobil kullanıma uygun hale getirerek görüntüleyen kullanıcıların sitenizde kalmasına ve sitenizi daha fazla keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. Daha uzun süre kalan kullanıcı sonuçta daha güçlü ve daha canlı bir iş ortamı sağlar.

3) Daha aranabilir olma

Duyarlı web sitesi yani tüm cihazlara uygun web sitesi yapmak tüm bilgileri tek bağlantıda birleştirmek dolayısıyla daha yüksek SEO sıralaması sağlama demektir.

SEO aslında bir web sitesi için tanıtım ve reklamcılıktır. İnternet çağında arama motorları vasıtasıyla bulunabilir olma özelliği dünya çapında trafiğe sahip olma ile doğru orantılıdır. Artırılmış SEO sıralamaları ile daha aranabilir ve bulunabilir olabilmek kaçınılmaz olarak daha yüksek trafikle, daha fazla tıklamayla ve genişletilmiş bir işle sonuçlanacaktır.

4) Geleceği tahmin etme

Geçici bir web sitesi inşa etmeyle değil her zaman kullanabileceğiniz bir şeyle ilgilenmelisiniz. Tasarımların web ve mobil ortamda nasıl görüleceğine zaman ve çaba sarf etmek maliyetli yeniden tasarımların önüne geçer. Benzer şekilde duyarlı tasarım sayesinde gelecekte değişen ekran boyutlarını öngörebilir ve benzer bir revizyona gerek duymadan yeni cihazlarda genişletme kabiliyetine sahip olabilirsiniz.

Tasarım hakkında fazla düşünmek, hem grafik hem de erişilebilirlik konularını dikkatle ele almak uzun süre yeni kullanıcılar yaratacak etkileyici bir site oluşturmak için yardımcı olur.

Comments are closed.