Markanızı Kampüslerde Tanıtırken Üniversite Öğrencileriyle Birlikte Nasıl Çalışabilirsiniz?

0

Üniversite öğrencileri genellikle kampüsteki markaların hedefi olarak düşünülür
ancak kampüsteki diğer öğrencilere ulaşmak için çeşitli programlardaki üniversite öğrencileri ile birlikte çalışmanın yolları vardır. Üniversite öğrencileri ilk kez kendi başına oldukları ve hayatlarında ilk kez satın alma kararı almaya yetkili oldukları için kampüste demografik olarak en çok aranan kişilerdir.
Dolayısıyla bu dönem markaların hayat boyu sürecek bir tüketici-marka ilişkisi başlatma umuduyla öğrencilerle ilişki kurabileceği önemli bir zaman dilimidir. Öte yandan üniversite öğrencileri alaycı demografik özellikler taşıyor. Özellikle de kurumsal reklamcılığa ve geleneksel pazarlama araçlarına doğru. Kampüslerde bir öğrenciden diğerine verilen tavsiyeler son derece değerlidir ve öğrencilerin gözünde diğer markalarla sizin aranızda fark yaratabilir.

AFİŞLER:

Kampüslerde yerleştirilen materyallerin maksimum görünürlüğe ulaşabilecekleri en iyi yerleri öğrenciler bilir. Ayrıca kampüse doğrudan yaklaşan markalar için zor olabilecek onayları olma olanağına da sahiptirler.

Kullandığınız afişlerin, broşürlerin üzerine yerleştireceğiniz QR kodları sayesinde ise öğrencilerin markanızı online olarak takip etmesini sağlayarak hızlı ve kolay bir portal sağlayabilirsiniz.

YURTLAR:

Yurtlardaki öğrenciler zamanlarının çoğunu kampüste geçirir. Bu yüzden yurtta kalan öğrencilere ulaşmak kampüslerdeki diğer öğrencilere ulaşmanın oldukça etkili bir yoludur.Yurtlardaki üniversite öğrencilerine ulaşmak markanın doğrudan yapabilmesi için zor bir iş olabilir. Ancak öğrencilerin öğrenci yurtları ve yurt sorumluları ile olan ilişkilerinden dolayı gerekli izinler rahat bir şekilde alınabilir.

MARKA ELÇİLERİ:

Kampüslerde öğrencilere deneme ürünleri ya da broşürler vererek bilgi toplayabileceğiniz gibi düzenleyeceğiniz etkinliklerle de ilk bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrencilerin yoğun günlerinde onların kısa da olsa zamanını almaya çalışırken  üniversite öğrencileri arasından seçtiğiniz sözcüleri kullanarak rakiplerinize karşı avantaj elde edebilirsiniz. Marka elçisi olarak doğru kişilerle çalıştığınızda bu kişilerin size oldukça büyük bir katkısı olacaktır.

SOSYAL MEDYA:

Kabul edelim ki Facebook reklamları artık yeterli olmuyor. Üniversite öğrencileri Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında diğer öğrencilerle gerçek ve organik bir şekilde iletişim kurmaya devam ediyor. Onların Facebook arkadaşlarına ve Twitter takipçilerine tavsiyelerde bulunması, markanızı etkili olacağını bildikleri yöntemlerle tanıtması sizin diğer kampanya yöntemlerinizi mükemmel şekilde tamamlayacaktır.

Üniversite öğrencileri, herhangi bir kampüs pazarlama kampanyasının önemli bir parçasıdır ve onları kullanmanın en iyi yollarını bulmak gerçekten büyük bir fark yaratabilir.

 

Comments are closed.