Markanızı Üniversite Kampüslerinde Pazarlamanın 7 Yolu

0

Üniversiteye,öğrencilere ulaşmak birçok işletme ve marka için son derece karlı olabilir. Üniversite öğrencileri genellikle yenilikleri benimseyenlerin büyük bir kısmını temsil eder ve benimsedikleri yenilikleri sözlü pazarlama yoluyla başkalarına yaymaya yardımcı olacak bir gruptur.Markanızı pazarlama amaçlı başvuracağınız bu yolda üniversite öğrencilerini bulmak bu işin kolay bir bölümü.Zor kısmı, onların pazarlamada dikkat etmeleri ve bu yolda neyi sunmaları gerektiğini önemsiyor olmaları.Bu yazımızda size vereceğimiz taktikler,sunmanız gereken şeyleri önemseyecek üniversite öğrencilerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

1)Kampüste dikkat çekecek aktiviteler gerçekleştirmek

Yemek dağıtmak artık öğrencilerin ilgisini çekmiyor. Kampüs öğrencilerini birkaç büyük pazarlama baskısıyla denemek ve hedeflemek istiyorsanız, ilgi çekecek aksiyonlar bunun en iyi yoludur.

Örneğin, insanların yakınlardaki insanlardan herhangi bir şey istemesine olanak tanıyan bir mobil uygulama olan Zaarly, bir üniversite kampüsünde bir baloncuk içinde yaşayan bir öğrencinin bulunduğu kampanya düzenledi.Öğrenci burada bir hafta sonu geçirdi ve sadece Zaarly aracılığıyla güvence altına alabileceği şeyleri kullanabildi ya da yiyebildi.

2)Hedef Gruplar/Kulüpler

Dağınıklığı gidermenin bir başka yolu kampüste belirli grupları ve kulüpleri hedeflemektir. İster yatırım kulüpleri, ister kariyer ister spor kulüpleri olsun, yaklaşımınızı özelleştirir ve çabalarınızı bireysel grupların ve kulüplerin derlemesine odaklarsanız, öğrencilerin dikkatini çekme konusunda çok daha iyi bir şansınız olur.

3) Yerel İşletmelerle İş Birliği Yapın

Sınıflar ve kampüs etkinlikleri çok fazla üniversite öğrencisi alsa bile, haftanın çoğunluğu aslında kafelerde, barlarda ve lokantalarda harcanmaktadır. Öğrencileri buraya getirmek için bu şirketlerle ortak olun; ancak bunları ürün veya hizmetinize sunarak zamanınızı kullandığınızdan emin olun.

4)İlgi çekecek şeylere teşvik edin

Üniversite öğrencileri için ilginç olmayan bir hizmeti veya ürünü tanıtmaya çalışıyorsanız, hiçbir pazarlama taktiği, onları kazanmanıza yardımcı olmaz. İlginç bulacaklarını düşündüğünüz bir şey varsa,özellikle ilgi çekeceğini düşündüğünüz neden için mesajlarınızı ve reklamlarınızı hazırlayın.

5)Şirketinize Influencerlar Kaydedin

Her okul etkinlik grubuna sahiptir. Biliyorsunuz bu grubu kuran ve  kampüste anında etkinlik düzenleyen bu konuda network sahibi insanlar vardır. Bu kişileri bulun ve ürününüzü kampüste pazarlamak için onlarla birlikte çalışın. Onların fikirlerini isteyin, onlara bir pazarlama bütçesi verin ve pazarlama stratejisini yürütmek için onlarla birlikte çalışın. Etkili Influencer ile çalışmak pazarlama sonuçlarınızı büyük ölçüde artıracaktır.

6)Özel Hissettir

Herkes kendini özel hissetmek istiyor, bu nedenle tekliflerinizi belirli sayıda kişiye veya belirli bir üniversite kampüsüne sınırlayın. Özelleştirme nedeniyle, hedeflediğiniz kişilerin pazarlama doları (promosyon)ömrünü uzatırsanız daha sonra şirketiniz ve tanıtımınız hakkında konuşmaları daha olası olacaktır.

7)Viral Döngüler Yaratın

Stantlarda yemek dağıtımı basit bir viral döngü ile birleştirerek uydurulabilen eski bir taktiktir. Bunun yerine ücretsiz pizza vermeden, ondan bir yarışma yapın. Örneğin, on kişi web sitenize üye olursa, onlara bir yıl boyunca ayda bir bedava bir pizza vereceğinizi söyleyin. Bu, her bir öğrenciye yönlendirme kodu vererek oldukça kolay takip edilebilir. Viral döngüye devam ederken dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise daha fazla müşteri çeken yeni kayıtlara da aynı fırsatı verdiğinizden emin olun.Ayrımcılıktan kaçının.

Comments are closed.