Dünyanın En Büyük Çevrimiçi Öğrenme Pazarı: Udemy

0

İki Türk ve bir yabancının girişimleriyle doğan, dünyanın en önde gelen eğitim sitelerine adını yazdırmayı başaran bir oluşum. Kurucularından biri olan ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu Eren Bali’nin, ülkemizde yaptığı yatırımların destek görmemesi sonucu, Silikon Vadisi’ne kadar ulaşıp destek bulmasıyla başlayan bir macera. Çalışmanın kendisi aslında 2007 yılında Türkiye’deki bir “online sınıf” projesi için başlamış. Bu fikirdeki potansiyeli gören ve inanan Eren Bali, sonraki ortakları Oktay Çağlar ve Gagan Biyani ile 2010 başlarında Silikon Vadisi’nde Udemy’i kurmaya karar vermişler. Başarının bence kendisi, bu fikri bulmuş veya Silikon Vadisi’ne giderek bunu icra etmeye karar vermiş olmalarında değil. Bugün aldıkları yatırımlarda da değil. Elde ettikleri en büyük başarı sayısız ret almış olmalarına rağmen fikre inanmaya devam etmelerinde..

Şu anda Udemy sitesinde 5 milyondan fazla öğrenci ve 30 binden fazla kurs bulunuyor. Udemy’de Web tasarımdan grafik tasarıma, fotoğrafçılıktan yabancı dile kadar zengin kategoriler ve bu kategorilere yönelik ücretli/ücretsiz kurslar bulunuyor. Ayrıca sitenin Türkçe desteği de var. Bu kurslarda bulunan dersleri gerek ücretli, gerek ücretsiz olarak herkes alabiliyor. Dersi herkes aldığı gibi yine herkes derste verebiliyor. Bunun yanı sıra dersler ücretli olsa bile, ilk dersi ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz. Bu kur satın almadan önce hem sizi fikir sahibi yapar ya da kursu veren sizseniz ilk derste kalitenizi gösterip, kursunuzu satma fırsatı sunar. Açtığınız ya da girdiğiniz kurs süresince, size sunulan notları indirme imkanı da sunuluyor. Ayrıca Udemy’de ders çalışma bahaneniz olmasın diye, web, tablet ve mobil sürümleri de bulunuyor. Genelde İngilizce kurslar yer alırken, Türkçe kurs veren kimseler de yok değil. İngilizceye hakimseniz, bu dilde yapacağınız kurslar sizi daha fazla kitleye ulaştıracaktır ama belirttiğim gibi Türk üyeler ve Türkçe kurslar da var.

Siz de bir şeyler öğrenmek ve kendinizi ilerletmek istiyorsanız. Size Others ile sahip olacağınız indirimli derslerinizi anlatalım. Others kullanıcılarına özel 1 Ocak’tan önce Udemy indirimini kullanarak aşağıdaki eğitimlere sahip olabilirsiniz:

1)MS Excel: A’dan Z’ye Tüm Komutlar, Formüller ve Özellikler

Link: http://udemy-courses.pxf.io/c/1143576/436005/5420

 

2)Photoshop CC 2018 Eğitim Seti

Link: http://udemy-courses.pxf.io/c/1143576/436006/5420

 

3)Sıfırdan İleri Seviyeye PHP Web Programlama (HTML+PDO+MySQL)

Link: http://udemy-courses.pxf.io/c/1143576/436007/5420

 

4)Uzmanından YouTube Kanal Geliştirme ve SEO Formülleri

Link: http://udemy-courses.pxf.io/c/1143576/436003/5420

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.