Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

0

Sosyal medya artık bir iş sektörü haline geldi. Birçok insan sosyal medyayı kullanarak kendine yeni iş alanları yaratıyor, sosyal medya ile kendi işini büyütüyor hatta direkt olarak sosyal medyayı iş edinip bundan para kazanıyor. Bunu herkes yapabilir mi, herkes yapabiliyorsa ben nasıl yapabilirim diyorsanız yazımızı okuyup fikir edinebilirsiniz.

 

1)YOUTUBE

Youtube ortağı olarak Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Bu hesap normal hesap olabildiği gibi AdSense hesabı da olabilir. AdSense hesabı açtığınız takdirde videolarınıza eklenen reklamlardan elde ettiğiniz kazanç ve istatistikleri görebilirsiniz. Bundan sonra düzenli olarak video yüklemeye ve izleyici sayınızı arttırmaya çalışmalısınız. Youtube iş ortaklığı programına kabul edilmeniz için 50-100 videonuzun yüklenmiş olması gerekiyor. Ve artık iş ortaklığı programına başvurabilirsiniz.

 2)INSTAGRAM

Instagram’dan para kazanmanız için takipçi listenizin kalabalık olması gerekiyor.

-Instagram’ı ürün satmak için kullanabilirsiniz.

-Ürün ve mekan tanıtımı yapabilirsiniz.

-Hizmet satmak için kullanabilirsiniz. Hizmetlerinizin reklamını yaparak sizin için gerekli kitleye ulaşabilirsiniz.

 

3)FACEBOOK

-İnsanların bakmaktan keyif alacağı fotoğraflar, okumaktan keyif alacağı yazılar paylaşmalısınız. Bu paylaşımları düzenli olarak hatta her gün yapmalısınız çünkü dikkat çekebilmek için biraz zaman harcamanız gerekecektir. Kalıcı işler yapmanız gerekiyor.

-Firmalarla anlaşıp markaların reklamını yapabilirsiniz.

-Bunların yanı sıra varsa internet siteniz veya blogunuzun tanıtımını yapabilirsiniz.

4)TWİTTER

-Takipçi sayınızı arttırabilmeli, ilgi çekici paylaşımlar yapabilmelisiniz. Pazarlama konusunda da deneyimli olmalısınız.

-Facebook , İnstagram hesaplarınızda da kullanabileceğizin bir yöntem olan Affiliate(satış ortaklığı) programlarına katılarak markaların reklamını yapabilirsiniz.

-Sponsorlu tweetleri araştırıp firmayla bağlantı kurabilir ve her tweet başına ücret alabilirsiniz.

Facebook da olduğu gibi Twitter’da da internet sitenizin veya blogunuzun tanıtımını yapabilirsiniz.

-Ürün ya da hizmet satmak için de yine Twitter’ı kullanabilirsiniz.

 

Nursima Boztekin

Comments are closed.