30 TL ye Others’ta Neler Yaptırabilirsiniz?

0

Bugün Taksim’deydim. Sınavlar da bitti bir alışveriş yapayım diye gittim, İstiklal benim için vazgeçilmezdir, gerek pasajlarda gerek ise bazı mağazalardaki bohem ürünleri çok sevdiğim için uğrarım buraya. Tabi bunu derken cüzdanıma bakıyorum da yine tüm para uçup gitmiş. Tabii İstanbul hayatı ne yapacaksınız. Masraflar, yemekler, alışveriş, okul, çalışanlar için ulaşım, kıyafet, çocukların masrafı… Ardından ofise geçip Others ekibiyle konuşurken açılan görevlerde düşük ücretli olanların daha iyi gittiği ve insanların düşük ücretli görev açmaya meyilli olduğunu hatta bazı arkadaşlarımızın düşük ücretli görev açmaktan çekindikleri  görev açmadıklarını öğrendim. Benim gibi görev açanların da ayırabildikleri ücret az olduğu için bu durum çok normal. Böylelikle bu haftalık konu malzememi onlardan çaldım. Şimdi size “30 TL ye Others’ta neler yaptırabilirsiniz?” onlardan bahsedeceğim :

1-Çeviri Yaptırma

Imm. “Ben ne okuyordum ya ?,ya da Benim mesleğin neydi?” Galiba mühendislikti yok yok kesin İngilizceyle alakalıydı.. Bu gibi soruları sormaya başladıysanız çeviri işinden sıkılmış hatta kendinizi unutmuşsunuz. Gelin siz biraz dinlenin. Hemen size yardım edecek bir öğrenci bulalım.

 

2-Yeşil Ay’cı olmayan arkadaşlar için ihtiyaçları karşılama

Gece gece aşk acısı çektiniz ya da sıkıntı geldi. Kafa dağıtmak istediniz ee satış yok, bakkal, market kapalı ne yapacaksınız? Tabii ki hemen görev açın öğrencilere para kazandırın.

3-Kahve sipariş verme

Starbucks bağımlısı bir nesil yetişti bile, Beyaz Yaka’nın her sabah uğrak noktası, Berkecan ve Pelinsu’nun kalkmadığı yerler..Çalışıyorsunuz hava da soğuk ve canınız şöyle tarçınlı, nane aromalı bir Chai Tea Latte çekti. Ne yapacaksınız? Hemen Others’ta görev açıp kahvenizi bekleyeceksiniz. Unutmayın taskerların damak tadı enfestir. Bir daha ki sefere aromaları onlara bırakın..

 

4-Start-Up’ın için dönüt alma

Eğer bir girişimciysen ve yaptığın fikir bir app ise senin en büyük ihtiyacın,insanların bu app i indirmesi ve yorumlaması bunun için yine öğrencileri kullanıp, öğrencilerin arkadaşlarına tavsiyeleriyle büyük bir kitle yaratabilirsin. En ucuz yayma ve reklam politikalarından biri için hemen bir görev açmalısın.

 

5- Kendine çeşitli konuda öğretmen bulma

Mızıka dersi mi almak istiyorsun? , küçük çaplı bir tasarım belki de ödev hazırlama nasıl oluyor bunların cevabına mı ihtiyacın var o zaman sana çözüm bulacak dolu öğrenci var. Others sana 4 bin üzerinde öğrenci sağlarken sen bir görev açarak mutlu olabilirsin.

6-Özel günlerin için fikir bulma

Sevgilinle, arkadaşınla yaklaşık 5. Yılın tüm sürprizleri yaptın, yapılacak bir şey kalmadı. Biliyorsun biraz da yaşlandın. Yeni fikirler özellikle de öğrenci fikirleri yaratıcı, az parayla güzel şeyler buluyorlar. İhtiyacın olan tek şey görev açmak.

 

Hamdi ERGÖK

Comments are closed.